Jak działają implanty dentystyczne?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zastanawiasz się, jak działają implanty zębowe i czy są dla Ciebie odpowiednie? Nasza praktyka dentystyczna z siedzibą w centrum Mielca może Ci doradzić. Pojawia się tak wiele pytań dotyczących implantów dentystycznych, w tym „Jak działają implanty dentystyczne?” i „Czy będę uśpiony na zabiegu implantów dentystycznych?”.

Połączyliśmy siły z naszym dentystą Bartoszem Dziuba, aby wyjaśnić więcej i zadać najczęściej zadawane pytania. Wyjaśnimy również, jak działają implanty dentystyczne i jak możesz dowiedzieć się, czy nadajesz się do zabiegu implantologicznego.

Jak działają implanty dentystyczne?

Jeśli brakuje Ci jednego lub więcej zębów, możesz zapytać dentystę, czy implanty dentystyczne są dla Ciebie odpowiednie. Działają poprzez przymocowanie sztucznych zębów do kości szczęki. Implanty dentystyczne zapewniają bardziej naturalną wymianę zębów, a my możemy ściśle współpracować z naszym wewnętrznym technikiem laboratoryjnym, aby uzyskać idealne dopasowanie.

Aby odnieść jak największe korzyści z implantów dentystycznych, musisz być ogólnie zdrowy i mieć zdrową kość szczękową, która jest w pełni rozwinięta. Aby implanty były podparte, niezbędne jest posiadanie zdrowych dziąseł i kości szczęki.

Jak wyglądają implanty dentystyczne?

Implanty wykonane są z tytanu i służą jako sztuczny zamiennik korzenia brakującego zęba. Ponieważ są wykonane z tytanu, nie powodują żadnych niepożądanych reakcji po przyklejeniu do tkanki dziąsła i kości szczęki. Korona (sztuczny ząb) jest następnie umieszczana na słupku implantu. Możesz omówić wszelkie swoje obawy lub wątpliwości z naszymi specjalistami, którzy nakierują Cię i upewnią się, że rozumiesz wszystkie części procedury.

Na czym polega zabieg implantacji zębów?

Najpierw implant umieszczany jest w szczęce i pokryty tkanką dziąseł. Po 6 miesiącach następuje wpłat protetyczny, pobierne są wyciski i wykonujemy łącznik implantologiczny z koroną.

Na koniec do wkładu implantu mocowana jest korona. Korona to sztuczny ząb, który stworzył nasz technik laboratoryjny. Implant będzie indywidualnie wykonany.

Czy muszę być uśpiony na zabiegu?

Odpowiedź brzmi nie. Większość zabiegów implantów dentystycznych jest zwykle wykonywana w znieczuleniu miejscowym. 

Czy po zabiegu implantacji będę musiał wziąć wolne od pracy?

Nie, nie musisz brać czasu wolnego od pracy na swoją operację. Większość ludzi na ogół czuje się wystarczająco dobrze, aby kontynuować normalne leczenie po wszczepieniu implantu dentystycznego. Wszystko, o co prosimy, abyś przez pierwsze kilka dni stosował miękką dietę i powoli przygotowywał się do spożywania bardziej stałych pokarmów.

Zadzwoń do nas już dziś pod numer 535 334 555. Gabinet stomatologiczny UNIDENT Dziuba Bartosz Mielec • Protetyka • Stomatologia Estetyczna • Wybielanie zębów • Implanty • Rentgen • Endodoncja • Dentysta